logo-56 KLOUBNÍ VÝŽIVA GLO.
×
 x 

košík je prázdný

Covid-19 testy v sekci desinfekce. Doprava zdarma nad 800 Kč (při objednávce některého z produktů Kitl nebo Záhir nad 1000 Kč)

KLOUBNÍ VÝŽIVA GLO.

Novinka : Kloubní výživa GLO. Více v sekci vitamíny a doplňky stravy.

Artróza je degenerativní onemocnění, při kterém ubývá kloubní chrupavka. Ta umožňuje společně s nitrokloubní tekutinou hladké klouzání kloubních ploch po sobě. A zároveň tlumí nárazy. Pokud se opotřebí nebo poškodí, naruší se tyto funkce. Časem se pak poškodí i kost pod chrupavkou, což je velmi bolestivé.

Nemoc se obvykle projevuje bolestí v postiženém kloubu, nejčastěji v kolenou a kyčlích. Zpočátku se ozývá po zátěži, následně při pohybu, později i v klidu.

Klouby při delším sezení nebo odpočinku zatuhnou a pomalu se rozhýbávají, začnou otékat a deformovat se. Zhorší se rozsah pohybu postiženého kloubu a jeho funkce.

Hodně lidí si kupuje přípravky s chondroitin sulfátem nebo glukosamin sulfátem. Jejich výhodou je to, že jde o látky tělu vlastní, které se v kloubních chrupavkách přirozeně vyskytují. Jejich užívání, při kterém je do těla doplňujeme, nemá proto prakticky žádné vedlejší účinky. Pokud pacient dodrží dávkování a bere tyto látky dostatečně dlouho, začne pociťovat efekty léčby zhruba po třech až pěti týdnech.

×