logo-56  - Galenická laboratoř Ostrava
×
 x 

košík je prázdný

Doprava zdarma nad 700 Kč (při objednávce některého z produktů Kitl nad 1000 Kč)

Novinka : Kloubní výživa GLO. Více v sekci vitamíny a doplňky stravy.

Artróza je degenerativní onemocnění, při kterém ubývá kloubní chrupavka. Ta umožňuje společně s nitrokloubní tekutinou hladké klouzání kloubních ploch po sobě. A zároveň tlumí nárazy. Pokud se opotřebí nebo poškodí, naruší se tyto funkce. Časem se pak poškodí i kost pod chrupavkou, což je velmi bolestivé.

Nemoc se obvykle projevuje bolestí v postiženém kloubu, nejčastěji v kolenou a kyčlích. Zpočátku se ozývá po zátěži, následně při pohybu, později i v klidu.

Klouby při delším sezení nebo odpočinku zatuhnou a pomalu se rozhýbávají, začnou otékat a deformovat se. Zhorší se rozsah pohybu postiženého kloubu a jeho funkce.

Hodně lidí si kupuje přípravky s chondroitin sulfátem nebo glukosamin sulfátem. Jejich výhodou je to, že jde o látky tělu vlastní, které se v kloubních chrupavkách přirozeně vyskytují. Jejich užívání, při kterém je do těla doplňujeme, nemá proto prakticky žádné vedlejší účinky. Pokud pacient dodrží dávkování a bere tyto látky dostatečně dlouho, začne pociťovat efekty léčby zhruba po třech až pěti týdnech.

Nedostatek hořčíku v těle se projevuje křečemi ve svalech, pocitem vnitřního napětí, srdeční arytmií, zácpou, záněty v těle, předčasnými stahy v těhotenství, vysokým krevním tlakem, citlivostí na zvuky, podrážděností, nespavostí, závratěmi, ledvinovými kameny, diabetes, obezitou, úzkostlivostí, bolestí hlavy, menstruačními křečemi, problémy s polykáním.

"Oxid dusnatý je zázračný přírodní lék na kardiovaskulární onemocnění, který si tělo nedokáže samo vyrobit." ( dr. Louis Ignarro, nositel Nobelovy ceny za medicínu, 1998 )

Víte že je zinek klíčovým minerálem pro podporu imunity, plodnosti a pro udržení zdravé pokožky, vlasů i nehtů?

Barevný podzim je tady. S ním ale bohužel i promněnlivé počasí se kterým jsou spojeny časté virózy a nemoci z nachlazení. Málokdo se jim v tomto čase dokáže ubránit a tak chodíme s kapesníky v ruce, či rovnou uléháme do postele. Prevenci však máme na dosah ruky - Tbl. Vitamín C 500mg GLO.

×