logo-56 Vitamin D3 1000UI/gtt GLO 10ml
×
 x 

košík je prázdný

Covid-19 testy v sekci desinfekce. Doprava zdarma nad 800 Kč (při objednávce některého z produktů Kitl nebo Záhir nad 1000 Kč)

Vitamin D3 1000UI/gtt GLO 10ml Doporučený

V našich zeměpisných podmínkách je ideální doba pro získávání vitamínu D pomocí slunce od dubna do září, to proto, že sluneční paprsky dopadají pod větším úhlem než 45°. Potom už je potřeba tělu pomoci.

 

Kvůli jeho důležitosti v mnoha procesech našeho těla včetně těch imunitních se ukazuje, že hraje důležitou roli i ve virovém onemocnění, jako je COVID-19. Může pomoci jako prevence proti těžkému průběhu COVID-19 nebo i chřipce. 

Opravdu nyní potřebujete doplnit vitamín D ?

Tělo si ho může vytvořit samo v okamžiku, kdy na pokožku dopadnou UVB paprsky. Všem je určitě jasné, že přes oblečení ani přes okno to nebude fungovat. Ale uvědomujete si, že když se natřete krémem s UVB blokem, podle stupně ochrany snižujete příjem vitamínu D ? Lidé s tmavším odstínem pleti - větší přítomností melaninu pod kůží, jsou více chráněni před vlivy slunečního záření. Sice se nespálí, ale trvá jim déle získat ze slunce vitamín D, musí na slunci strávit více času. Také s věkem se schopnost produkce vitamínu D snižuje. Postrádají ho dlouhodobě upoutaní na lůžko, lidé pracující v noci, lidé pracující v kancelářích a také lidé trpící obezitou. Vitamín D je pohlcován tukovými buňkami, které ho odvádí mimo krevní oběh. A nejen ti. Změnou životního stylu, můžeme mít problém i my. Určitě nejsme v přírodě, na slunci tak často jako naši prarodiče.

Stravou můžete Vitamín D3 dodat nejlépe tučnými rybami : losos, halibut, tuňák... Vejce. Najdete i potraviny do kterých výrobci přidávají vitamín D. V těchto měsících ho ale jenom potravinami při sebevětší snaze v potřebné míře do svého těla asi nedostanete.  

My jsme začali vyrábět kapky vitamínu D3. Vitamín D3 lidský organizmus nejlépe využije. Je rozpuštěný v panenském olivovém oleji. To proto, že je to vitamín rozpustný v tucích. A je dobré jej užívat s jídlem, které tuky obsahuje.

Objednat si jej můžete v sekci vitamíny a doplňky stravy.

 

 

×